görüntülü sohbet
  Günün Konusu
“MOBİL ÖDEME HİZMETİ AÇILMIŞTIR.”

Mobil ödeme hizmetimiz Bayan24.com üzerinde hizmete girmiştir.Avea,Türkcell,Vodafone ile hemen VİP üyeliğniizi alın. ...

  3
 • 20.01.2017
  • Manuel zevk düğmeniz: Mastürbasyon!
 • Küçük
 • Büyük
 • 0 Yorum
 • Ayıp diye kendimizizi bile 'ellemeden' bir başkasının 'ellemesine'...

  Erkekle ya da erkeksiz! zevkin doruklarında olabilirsiniz... Kendi bedeniniz üzerinde ufak keşif turlarıyla zevk noktalarınızı bulmak hiç de zor değil.

  Masturbasyon nedir?

  Masturbasyon kelimesi latince "masturbare=(elle bozmak )" fiilinden türemiştir. Günümüzde kullanımı; kişinin (kadın veya erkek) kendi kendine cinsellik yaşaması veya cinsel doyuma ulaştırması için yaptığı eyleme denir. Daha modernize bir açıklama ile ; bir cinsel tepki üreten, istemli kendi kendine uyarım olarak tanımlanabilir.

  NASIL BAŞLANIR?

  Kadınlar için, seksle ilgili herşey içten gelir; çünkü cinsel organımız vücudun içindedir ve cinsellik sırasında erkeklerde olduğu gibi fazla fiziksel değişimler gözlenmez. Bu demek oluyor ki; genç kızlar her zaman kendi cinsel hislerini anlayamaz ya da tanıyamaz ve çoğunlukla bu hisleri duygularıyla karıştırırlar. Biz kadınlar, genellikle erkekler kadar genital organlarımız hakkında bilgiye sahip değiliz; penisin tersine, vajina vücudun içinde yer aldıgı için her zaman temas haline olunan bir organ değildir.

  Bu nedenle kızlar, kendi vücutlarını keşfetmeye erkeklerden çok daha sonra başlarlar. Kadınların büyük çoğunluğu seks yaşamlarına başlayana kadar, mastürbasyonla tanışmazlar. Bu tamamiyle amatomik nedenlerden kaynaklanmaktadır!

  KADINLAR NE ZAMAN MASTÜRBASYONA BAŞLAR?

  Kadınlar genellikle mastürbasyonu kendilerine verebilecekleri bir ödül olarak görmezler. Halbuki, seksüel açıdan daha doygun olan bir kadın daha çok masturbasyon yapmaktadır ve sahip olduğunuz her orgazm daha fazlasını istemenize neden olur! Aynı sebeple, kadınlar sekssiz bir yaşam periyodunu erkeklere kıyasla çok daha uzun süre herhangi bir sıkıntı çekmeden geçirebilirler.

  NE SIKLIKTA?

  Konuyla ilgili yapılan araştırmalara göre,çoğu kadın ortalama olarak üç ayda bir mastürbasyon yapmaktadır. Bu aslında bizim istediğimizden çok daha az bir miktardır.

  KİLİT SORU: NASIL?

  Kadınlar için en iyi üç mastürbasyon tekniği ve biraz daha fazlası!..

  Birinci sırada: Sırt üstü uzanıp iki elinizle, parmaklarınızı kullanarak klitorisinizi uyarın. Uyguladığınız ritm ve basıncın şiddetini kendi kişisel tercihlerinize göre belirlemelisiniz!

  İkinci olarak: Yüz üstü uzanarak iki elinizle klitorisinizi uyarın.

  Üçüncü sırada: Yumuşak bir nesneyi (yastık ya da yumuşak bir oyuncak), klitorisinizi uyarmak için kullanabilirsiniz.

  Diğer yaygın teknikler ise; üst bacak kaslarınızı bir araya getirip sıkıştırarak klitorise baskı uygulamak, duş sırasında akan tazyikli su yardımı ve parmaklarınızla klitorisi uyarmak ya da çeşitli vibratörler kullanmaktır.

  Klitoral uyarım kadınlarda masturbasyonun en etkili ve yaygın yoludur ; çünkü orgazma en kolay şekilde bu yoldan ulaşılır. Tek başına vajinal yoldan zirveye ulaşmak çok kolay ve etkili bir yöntem değildir. Bazı kadınlar yüz üstü yatıp, Venüs tepeciğine baskı yaparak da orgazma ulaşabilmektedir.

  NİÇİN FAYDALI?

  Mastürbasyon, kadınların kendi vücutlarını ve orgazmı daha iyi öğrenmelerini ve tanımalarını sağlar. Sizi orgazma ulaştıranın ne olduğunu ve ne istediğinizi bilmek, mükemmel bir seks yaşamına sahip olmanıza eşdeğerdir; bir partner eşliğinde yada partnersiz..!


  Mastürbasyonun bedene bir zararı var mıdır?

  HAYIR. Mastürbasyon mikroplu, pis malzemeler kullanarak yapılmadığı sürece bedene hiç bir zararı yoktur.

  Mastürbasyon adet düzenini bozar mı adeti geciktirir mi?

  HAYIR. Mastürbasyonun adet düzezine bir etkisi söz konusu değildir. Ayrıca rahatlama sağladığı için adet sancılarını azaltıcı etkisi vardır.

  Mastürbasyon yapmak bekareti bozar mı?

  HAYIR. Klitorisi okşama ya da çeşitli şekillerde uyarma, ya da vajen girişine elle basınç uygulamak kesinlikle kızlık zarını bozmaz. Vajina içine bir cisim sokulması kızlık zarını bozabilir.

 • 129,565 kez okundu.
 • Yorum Yap
   YORUMLAR
 • 0 Yorum
 • Konuya ait kayitli yorum bulunamadi, ilk olabilirsin.
  Hata : Yorum yazabilmek için üye girisi yapmalisiniz.

  Kayit Ol veya Giris Yap

  Tesekkürler : Yorumunuz yöneticilerimiz tarafindan kontrol edildikten sonra yayinlanacaktir.
   AŞAĞIDAKİ KONULAR İLGİNİZİ ÇEKER Mİ ?
 • Vajina kaşıntısı tedavisi ve nedenleri 21,017 kez okundu. 4 yorum
 • Havuz Suyu, Vajinal Mantar Enfeksiyonuna Yol Açabilir 4,659 kez okundu. 0 yorum
 • Erkekler İlişkiden Neden Soğur ? 30,613 kez okundu. 0 yorum
 • Partneriniz bir seks bağımlısı mı? 4,134 kez okundu. 1 yorum
 • Kadınların Yatakta Yaptıkları Hatalar 7,395 kez okundu. 1 yorum
  • ekobilet
 • Chat & Sohbet

  Bayan24 sohbet sayfalarin da onlarca üye keyifle vakit geçiriyor, sende aramiza katilmak ister misin ?

  Sohbete giris için tiklayiniz.
 • Bu web sitesi, 18 yasindan küçükler için sakincali olabilecek içerikler barindirir. Çikis yapmadiginiz taktirde, 18 yasindan büyük oldugunuzu beyan etmis sayilirsiniz ...

  Copyright 2009 - 2016 Bayan24.com - Her hakki saklidir.

  Coral Software Trading Ltd & Standard Building C, N:7, De BrockDorff Street, Msida, MSD1421, Malta